Till innehåll på sidan

Tack alla som besökte oss på Gymnasiemässan

Årets gymnasiemässa var digital och istället för irl-möten blev det url-möten.

Våra fem chattkonton gick heta när de utbytte meddelande med upp till fem framtida(?) Thorildsplanselever samtidigt.

Är lunchen OK? Får man höga betyg? Hur motverkar ni mobbning? Finns det kurator och skolsköterska? Är det en bra skola? Om man inte kommer in kan man ställa sig i reservkö då? Varför har ni inte SASAM längre? Får alla nya elever en mentor från en högre årskull? Kan jag taktikvälja en linje för att sedan byta till den jag egentligen vill gå på? Får man busskort? Jag elitidrottar, hur lätt är det att få ledigt för tävlingar?

 

Stort tack till våra elever som ställde upp och verkligen gjorde bra reklam för skolan.

Dela:
Kategorier: