Återlämning av läromedel v. 23

Återlämningen av böckerna kommer ske under v.23 den 4/6, 5/6, 7/6 och 8/6 i rum B303 och B313. Schema finns uppsatt på flertal ställen i skolan bland annat på dörrarna till B303 och B313. Det är viktigt att ni kommer på utsatt tid för att det inte skall bli kaos, det är runt 47 klasser som skall återlämna böcker. Om du skall ha extra prövning eller gå i sommarskolan kan du låna boken längre.

Bibliotekets personal kommer att finnas på plats både i B303 och B313 och gemensamt hjälps vi åt med återlämningen och uppställningen av böcker.

Vi skolans hemsida kan alla elver logga in sig för att se vilka böcker som skall återlämnas eller behållas. Inloggning görs med ditt tiosiffriga personnummer  och pinkod.

Vid problem kontakat biblioteket!

Väl mött!

 

 

Dela:
Kategorier: